Arkansas – Araştırma Gezisi

American Truck Simulator’den bir ekip çıkacak Arkansas DLC’si için Amerika Birleşik Devletlerine gönderildi.

Geçen yıl, çeşitli ilgili ekiplerden çok sayıda üyeyi araştırma gezileri için Amerika Birleşik Devletleri’ne göndermeyi başardık. Bugünkü blog böyle bir ekibin Arkansas ve ötesine yaptığı yolculuğa odaklanıyor. Seyahatlerinin amacı referans ve bilgi toplamak ve gelecekteki projelere hazırlık konusunda onlara ilham vermekti. Ancak burada sunulan bilgi ve medyanın, gelecek DLC’mizin neler içereceğini doğrulamadığını lütfen unutmayın.

Harita Lideri David Němec (Davido), Harita Varlık Uzmanı Jan Pavlíček (Paulie), Kıdemli Harita Tasarımcıları Vojtěch Plechač ve Joanna Cempa ile Yol Uzmanı Zuzana Holušová’dan oluşan ekip, ABD’de güzel bir yolculuğa çıktı! 12 günde 2.200 milden fazla yol kat eden ekip, pek çok farklı eyaleti, büyük şehri, depoyu, gerçek hayattaki bakış açılarını, kamyon duraklarını ve daha pek çok yeri ziyaret etmeyi başardı. 

“Arkansas’ta Jonesboro, Little Rock, Russellville, De Queen veya zengin bir tarihe ve birçok simge yapıya sahip çok güzel bir kaplıca kenti olan Hot Springs gibi şehirleri ziyaret ettik. Amacımız öncelikle Arkansas’ın Doğal Durumunun güzelliğini keşfetmekti. Şu anda üzerinde çalıştığımız Arkansas.” Davido bize anlatıyor. “Bizim için en önemli kısım, I-40 ve I-55’in birleştiği West Memphis çevresindeki referanslardı. Bu DLC’ye dahil edebileceğimiz birçok kamyon durağı, tartım istasyonu, karşılama merkezi gibi birçok ilginç yer var. , ve Mississippi Nehri. Burası bize gerçekten aynı anda birkaç fikir verdi. Ne yazık ki coğrafi olarak bunların hepsi AR/TN sınırına oldukça yakın, dolayısıyla oyunumuzun karmaşıklığı nedeniyle her şeyi almanın kolay olmayacağını biliyoruz. ölçek.”

Ekip üyelerimizden birkaçı için bu, ABD’yi ilk ziyaretleriydi. Hepsi bu geziden çok şey öğrendikleri konusunda hemfikirdi; özellikle konu yollar, kamyon durakları, kasabalar ve şehirler olduğunda. Vojtěch tecrübesini bizimle biraz paylaşıyor: “Beni şaşırtan pek çok şey vardı, ama benim için en önemli şeylerden biri muhtemelen ana metropollerin yanı sıra küçük kasaba ve köylerin genel genişliğiydi; her şey bana öyle geliyordu ki çok geniş bir alana yayılmış olmak. Avrupa’ya kıyasla bambaşka bir dünya.” 

“Amerika’da her şey daha büyük. Bu sözün aslında çok doğru olduğunu öğrendim çünkü şu ana kadar sadece resim görmüştüm.” Zuzana bizimle paylaşıyor. “Orada olmak ve her şeyi kendi gözlerimle görmek, her haritacının en az bir kez yaşaması gerektiğine inandığım bir deneyimdi çünkü bu bizim mercekten gördüğümüzden çok farklı. Ağaçlar, bariyerler, tabelalar, yollar, kavşaklar, kamyon durakları, tepeler.. her şey hayal edebileceğimden çok daha büyük görünüyordu” 

Ekip ayrıca, özellikle kırsal kesimden geçen daha küçük yol ağları söz konusu olduğunda, yolların koşulları hakkında da çok şey öğrendi. “Delikler var, virajlı veya engebeli, özellikle bazı daha küçük 1-1 yollar.” Zuzana ve Vojtěch bizimle paylaşıyor. “Çok sayıda viraj, tümsek, çukur, eğim vb. olduğunu gördük.”

Ekip ayrıca, çevrimiçi olarak yalnızca minimum miktarda malzeme veya fotoğrafın mevcut olduğu enerji santralleri gibi daha doğru referanslar toplamak için birden fazla yeri ve sektörü ziyaret etmeye de zaman ayırdı. Ayrıca Arkansas’ın dışına da yolculuk yaptılar! Davido bizimle şunları paylaşıyor: “Zaten bu kadar mesafe kat etmişken, tek bir yerde kalıp Arkansas’ı çevredeki eyaletlerle karşılaştırmamak yazık olurdu.” “Dolayısıyla biz de Louisiana’yı ziyaret edip referanslar topladık; Gezindiğimiz muhteşem Avery Adası’nı ve Tabasco Fabrikasını ziyaret edin. Biber yetiştiriciliğinden fıçıda olgunlaştırmaya, harmanlamaya, şişelemeye, kamyonlara yüklemeye ve dağıtıma kadar bu popüler sosun üretiminin nasıl çalıştığını görmek muhteşemdi. “

Ekip, Arkansas ve Louisiana’nın yanı sıra Mississippi ve Missouri’yi de ziyaret edebildi ve hatta daha önce yayınladığımız iki eyalet olan Texas ve Oklahoma’yı da ziyaret etme fırsatı buldular. Ekibimizin Amerika’yı ziyaret etmesine yönelik bu fırsatların, ATS’nin geliştirilmesinde yer alan kişilerin siz oyuncularımıza daha sürükleyici ve gerçekçi bir deneyim sunmalarına gerçekten yardımcı olduğuna inanıyoruz! 

Bu araştırma gezilerinin gelecekte eyaletlerin sanal olarak yeniden yaratılmasına nasıl dönüştüğünü paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. O zamana kadar, yeni bir Eyalet/bölge oluşturma süreci ve ekiplerimizin eyaletler hakkında nasıl deneyim ve bilgi edindiği hakkındaki bu küçük bilgiden memnun kaldığınızı umuyoruz. Arkansas’ı Steam istek listenize eklemeyi unutmayın!