American Truck Simulator – 1.49 Açık Beta Başladı!

 American Truck Simulator’un 1.49 Açık Betası artık denemeye hazır!

HDR Skybox’lar, Ay ve Yeni Hava Durumu Efektleri

Öncelikle ve en önemlisi, birçok istekten sonra, gece gökyüzümüze Ay’ı (geri) ekledik! Sanal kamyon taşımacılığı maceralarınıza ekstra bir gerçekçilik ve merak katmanı katan ince ama dikkat çekici bir dokunuş. İlginçtir ki, basit bir eklenti gibi görünebilecek Ay’ın bir süredir bazı önemli zorluklara yol açtığını belirtmekte fayda var. Ay’ı gece gökyüzüne entegre etmek, diğer şeylerin yanı sıra ay ışığının oluşturulmasını, işlenmesini ve hesaplanmasını, su kütlelerindeki yansımaları yönetmeyi, ıslak yollarla uğraşmayı ve ayna efektlerini ele almayı gerektirdi.

Buna ek olarak gece gökyüzünü de yeniden tasarladık, hafifçe parıldayan dinamik yıldızlar ekleyerek gece deneyiminin genel özgünlüğünü artırdık. 

Ayrıca skyboxların artık Yüksek Dinamik Aralık (HDR) olacağını, bunun da gökyüzünde daha zengin, daha canlı renklerin olacağı ve hava durumu görsel efektlerimizin de bir yükseltme aldığı anlamına geldiğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Gök gürültülü fırtınalar artık daha sürükleyici bir deneyim sunan görünür şimşekleri de içeriyor. Ve belirli bölgelerde gece gökyüzüne dikkat ettiğinizden emin olun, fark edecekleriniz sizi hoş bir şekilde şaşırtabilir.

Özetlemek gerekirse, tüm bu değişiklikleri gösteren özel bir video da hazırladık. Daha önce yayınladığımız özel blog yazısı ile birlikte kesinlikle incelemeye değer!

PACCAR Teknik Merkezi

Washington’un uçsuz bucaksız manzarasında gizlenmiş, PACCAR Teknik Merkezi’nin gerçekçi bir yeniden yaratımı keşfinizi bekliyor.

Sürücüler artık PACCAR Teknik Merkezini ilk elden deneyimleme fırsatına sahip olacak. Bu gerçekçi 1:1 rekreasyon, kamyon geliştirme dünyasına bir bakış sunacak. PACCAR Teknik Merkezi yıllardır ünlü kamyon üreticileri Kenworth ve Peterbilt için inovasyon ve gelişimin merkez üssü olmuştur.

Bu tesis kamyonların, güç aktarma organlarının, teknolojilerin ve daha fazlasının test edilmesinde etkili oldu ve kamyon taşımacılığı endüstrisinin devlerinin mümkün olanın sınırlarını zorlayarak yeni nesil ikonik kamyonları yarattığı yer burası.

Bölge, oyun içi haritada ve kullanıcı arayüzünde kolayca görülemese de, keşfedilecek pek çok ilginç parçayla meraklı oyuncuların keşfetmesini bekliyor olacak. Ayrıca ekstra bir heyecan katmanı da ekledik; küçük bir Paskalya yumurtası PACCAR Teknik Merkezi’nin içine park edilecek. Gözlerinizi dört açmanız ve bu sürprizi fark edip edemeyeceğinizi görmeniz için size meydan okuyoruz. 

American Truck Simulator’daki bu yeni ve benzersiz eklentiyi incelemekten keyif alacağınızı umuyoruz!

İkinci El Kamyon Satıcıları

Ayrıca çok talep edilen başka bir özelliği sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kullanılmış Kamyonlar artık ana menüde hemen mevcut olacak ve sizi yepyeni araçlara kıyasla daha bütçe dostu kamyon seçeneklerine götürecek. Bununla birlikte, bu kullanılmış kamyonlar, yıldız derecelendirmeleri ve çeşitli parçalardaki hasarın ayrıntılı bir dökümünü sağlayan ayrı bir pencere ile gösterilen bir miktar kilometre ve aşınma ile birlikte gelir.

Bu özellikle birlikte gelen en önemli değişikliklerden biri de geliştirilmiş hasar ve onarım sistemidir. Geçmişte yaklaşımımız çok basitti; tek tek parçalar, yüzde olarak temsil edilen hasar biriktiriyordu ve yüzdeyi sıfıra sıfırlayarak bunları onarabiliyordunuz. Ancak 1.49 güncellemesiyle birlikte parçalarda üç tür hasar birikecek

  • Hasar: Bu tür hasarlar, daha önce olduğu gibi standart onarımlarla giderilebilir.
  • Parça Aşınması: Bileşenlerde önemli miktarda aşınma ve yıpranma biriktiğinde bunları değiştirmek isteyeceksiniz.
  • Kalıcı Aşınma: Kalıcı aşınma, tüm araçtaki sistemik yaşlanmayı ve aşınmayı temsil eder. Yalnızca aracın tamamının Tamamen Yenilenmesiyle iptal edilebilir. Bu daha pahalı bir prosedürdür ancak kamyonunuzu ve römorkunuzu ilk günkü durumuna döndürmenin tek yoludur.

Geliştirilmiş hasar sistemiyle birlikte araç bakımı üzerinde daha fazla kontrol sağlanır. Artık kararınıza göre hangi parçaların onarılacağı veya değiştirileceği konusunda bilinçli seçimler yapabilirsiniz. Alternatif olarak, kamyonunuz veya treyleriniz için en iyi onarım stratejisi için profesyonel tavsiye alma seçeneğiniz de vardır.

Bu yeni eklemeyle ilgili geri bildirimlerinizi resmi forumlarımızda duymak isteriz . Mutlu (kullanılmış) kamyon taşımacılığı! 

Tuş Bağlama Değiştiricileri

1.49 ile birlikte gelen çok talep edilen bir diğer özellik ise Tuş Bağlama Değiştiricilerinin tanıtılmasıdır! Daha önce menüde yeni bir bağlama oluşturduğunuzda, bir eylem için yalnızca tek bir tuş atayabiliyordunuz. 1.49 güncellemesiyle artık bir eylemi bağlamak için tuş ve değiştiricilerin bir kombinasyonunu kullanma seçeneğine sahip olacaksınız. Örneğin, isterseniz ışıklarınızı açmak için artık Shift + L tuşlarını atayabilirsiniz!  

Bu, kullanmanız için yepyeni bir tuş bağlama kombinasyonları dünyasının kapılarını açarak daha fazla ciltleme seçeneğine olanak tanır, ancak hepsi bu kadar değil! Artık kısa basma ve uzun basma tuşlarını bağlama seçeneklerine de sahip olacaksınız. Tuşa basılı tutmak uzun basış olarak algılanacak ve bir düğmeye normal şekilde basmak kısa basış olarak algılanacaktır. 

Bu değişiklikten yararlanan tek çevre birimi klavyeler değil. Kontrolörler de bu yeni özelliği kullanabilecek! Bu yeni değişiklikle ilgili geri bildirimlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

Değişiklik günlüğü 

Harita

  • PACCAR Teknik Merkezi Washington Eyaletine eklendi

Görsel

  • HDR Skybox’lar, Ay ve Yeni Hava Durumu Efektleri

Diğer

  • İkinci El Kamyon Satıcıları
  • Tuş Bağlama Değiştiricileri